CHCEMY ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM

W dniu 12 października 2018 r. przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących zanieczyszczenia i ochrony powietrza. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w  zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej. Na początku został odczytany list od Marszałka Województwa Małopolskiego, który został skierowany do rodziców, dzieci i nauczycieli. Nawiązywał do propagowania postaw proekologicznych.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się  czym jest powietrze, samodzielnie sprawdzały gdzie możemy go znaleźć, wykonywały różne doświadczenia m.in. nadmuchiwały balony, puszczały bańki mydlane, robiły bąbelki w kubeczkach z wodą, dmuchały na wiatraczki itp. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielką panią Beatą Bolek wykonały plakat co powoduje zanieczyszczenie powietrza. Dzieci podawały pomysły co należy robić aby powietrze było czyste, a także zdrowe dla nas wszystkich. W trakcie zajęć dzieci losowały z worka przedmioty z różnych tworzyw i segregowały je do odpowiednich pojemników: papier, plastik, metal, szkło. Przypominając sobie w ten sposób zasady segregacji odpadów i wpływu recyklingu na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do środowiska.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną przedstawiającą znak „Zakaz palenia”, uświadamiając sobie szkodliwość dymu papierosowego na najbliższe otoczenie.

Więcej zdjęć w galerii >>