WYCIECZKA DO ŁUŻNEJ

W poniedziałek 22 października przedszkolaki oraz klasa II wraz z wychowawczyniami, udali się na wycieczkę do Łużnej. Plan wyjazdu był bardzo aktywny. Na początek odwiedziliśmy salę zabaw „Maja”, gdzie dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, maty interaktywnej, licznych tuneli, zjeżdżalni oraz wielu innych ciekawych zabawek. Wszyscy świetnie się bawili!

Kolejnym celem naszej wycieczki było zwiedzenie Spółdzielni Mleczarskiej. Pan pracownik oprowadzał nas po pomieszczeniach mleczarni i opowiadał o znajdujących się tam urządzeniach i ich przeznaczeniu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały jakie są etapy produkcji przetworów mlecznych. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani pysznym żółtym serem i masłem.

Następnie udaliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie dzieci podziwiały liczne księgozbiory, przypomniały sobie zasady korzystania i szanowania książek. Ciekawość przedszkolaków wzbudziły liczne dyplomy, podziękowania i fotografie dotyczące naszej gminny, które z zainteresowaniem oglądaliśmy w GCK-u.

Ostatnim punktem naszego wyjazdu było zwiedzenie piekarni i poznanie pracy piekarza. Dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta, różnego rodzaju pieczywa, dowiedziały się jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca. Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu.

To był bardzo ciekawy i aktywny dzień. W drodze powrotnej dzieci jeszcze długo opowiadały swoje wrażenia z wycieczki. Wróciliśmy bardzo zadowoleni, a przede wszystkim bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia.

Więcej zdjęć w galerii >>