12 grudnia b.r. uczniowie siódmej klasy naszej szkoły wzięli udział w Warsztatach Świątecznych organizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. Na spotkanie przybyli również wolontariusze z Gorlic, Szymbarku, Stróżówki oraz Bystrej. Uczniowie ze szkolnych klubów wolontariatu wraz z koordynatorami wykonali piękne stroiki świąteczne, dzięki którym na gorlickich oddziałach szpitalnych będzie troszkę pogodniej, troszkę cieplej, bardziej świątecznie w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

 

 Więcej zdjęć w galerii >>

 

 

 

 

 


W piątek 8 grudnia przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w przedstawieniu estradowym w wykonaniu Teatru Nikoli z Krakowa pt. „Koncert Świętych Mikołajów” Przedstawienie odbyło się w Domu Nauczyciela w Gorlicach. Mikołaje w trakcie występu często zapraszali dzieci do wspólnej zabawy i tańców. Na koniec każdy uczestnik otrzymał słodki prezent. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Domu Dziecka w Zagórzanach. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali dla swoich rówieśników świąteczne przedstawienie. Wręczyliśmy również panu dyrektorowi zebrane przez nas pieniądze na świąteczne upominki dla dzieci.

Więcej zdjęć w galerii >>

 

 

 

 

 


„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają. Wszystkie dzieci na Niego czekają…”


9 grudnia w sobotni poranek z workiem pełnym prezentów zawitał do nas Święty Mikołaj. Uczniowie oraz przedszkolaki całą noc na niego wyczekiwali nocując w szkole. Było to świetną atrakcją dla wszystkich dzieci. Kiedy Mikołaj już do nas przybył przedszkolaki zaprezentowały piosenki i wierszyki dla upragnionego Gościa. Święty Mikołaj rozmawiał z dziećmi oraz zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i nauczycieli. Następnie nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania paczek, a w nich – dla każdego coś dobrego!


Dziękujemy Ci Święty Mikołaju za odwiedziny i prezenty. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.

 

Więcej zdjeć w galerii >>

 

 

 


W listopadzie 2017 r. Samorządowe Przedszkole w Szalowej zaprosiło przedszkola z terenu gminy do udziału w gminnym konkursie plastycznym pt. „Jesteśmy dobrymi kolegami” . Z każdej placówki można było dostarczyć jedną pracę . Nasze przedszkole reprezentowała Aleksandra Sorota, która samodzielnie wykonała pracę plastyczną na konkurs wykorzystując różne materiały m.in. plastelinę , bibułę, papier kolorowy, klej, watę. 15 grudnia wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na ogłoszenie wyników. Na wygranych czekały dyplomy i nagrody. Nasza Ola również został nagrodzona za udział w konkursie. Gratulujemy!


„Hokus pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary” 
Dziś w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Był to wspaniały dzień, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką są fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”.

 

 Więcej zdjęć w galerii >>